замовити

  показати номер

 Україна, м. Вінниця

Izi Bro

Головна / Новини / Що таке звукознімач для акустичної гітари? Основні типи, критерії вибору та установка звукознімача

Що таке звукознімач для акустичної гітари? Основні типи, критерії вибору та установка звукознімача

Що таке звукознімач для акустичної гітари? Основні типи, критерії вибору та установка звукознімача

У великих приміщеннях часто є звукові системи у театральному стилі із роз'ємами, вбудованими у сцену та гучномовцями, розподіленими по всьому будинку. Для цього знадобиться гітарний кабель й будь-який еквалайзер, ефекти або передпідсилювач.


Закон індукції Фарадея пояснює концепцію електромагнетизму. Простіше кажучи, при зміні магнітного поля, наприклад, коли струна гітари (струни акустичної гітари мають сталеві сердечники та, отже, є магнітними) вібрує над магнітним датчиком, відбувається зміна магнітного поля й створюється електричний сигнал, рівний частоті, або крок струни.


Що таке електроакустична гітара?

Електроакустична гітара - будь-яка стандартна акустична гітара, яка включає у себе звукознімач або вбудований мікрофон. Це дозволяє підключити гітару до підсилювача та грати через динамік або систему гучного зв'язку.


Навіщо потрібна електроакустична гітара?


Чи граєте ви на класичній гітарі із нейлоновими струнами, на повнорозмірному сталевому струнному інструменті або на чомусь ще, будь-яка акустична гітара може бути оснащена звукознімачем. Перевага використання електроакустики може здатися очевидним. Можливість посилення звуку вашого інструменту без необхідності у окремому мікрофоні. Так чому ще ви могли б подумати про використання електроакустики? Відповідь - універсальність й послідовність. Завдяки системі звукознімачів, вбудованої у ваш інструмент, гітару можна підключити безпосередньо до підсилювача або пульта мікшера. Таке використання гітари забезпечує стабільний тональний вихід інструменту, що спрощує управління у живому виконанні. Це дуже корисно, якщо ви подорожуєте, оскільки у вас може не завжди бути достатньо часу, щоб налаштувати звук окремого мікрофону перед виступом. При використанні звичайного мікрофона також необхідно враховувати тип мікрофона: конденсаторний або динамічний, марку мікрофона, діаграму спрямованості та розташування, невеликі рухи гітариста, які впливають на звук, величину посилення, що досягається до зворотного зв'язку.


Із хорошим мікрофоном та розташуванням можна отримати відмінний звук, а також із пристойною системою гучного зв'язку та акустикою. А із системою звукознімачів є свобода пересування по сцені, а звук із виходу звукознімача гітари легше контролювати на більш високій гучності, тому це набагато практичніше.


Основні типи звукознімачів


Є 3 основних способи посилити акустичну гітару без використання звичайного мікрофона. Найпоширеніший метод - використовувати п'єзоелектричний перетворювач, який знаходиться під струнами на містку. Для цього потрібно вбудований передпідсилювач та джерело живлення, зазвичай від батареї 9 В.


Другий метод - використовувати звичайний звукознімач у формі магнітного стрижня, схожий на звукознімач електрогітари. Він призначений для установки під струнами у звуковому отворі. Це дуже просто, оскільки не вимагає переробки гітари.


Третій спосіб - встановити усередину гітари невеликий електретний конденсаторний мікрофон. Виробники також пропонують комбіновані звукознімачі, такі як Maton AP-5 Pro, який включає пєзоелектричний блок під сідлом та внутрішній мікрофон, або X2 Double G0 Pickup, який поєднує у собі магнітний звукознімач із внутрішнім мікрофоном.


У даний час акустичні гравці часто налаштовують гітари, щоб отримати поєднання двох або навіть трьох із цих типів звукознімачів. Це означає, що сама гітара матиме кілька виходів.


Що слід знати про гітари, оснащених системою попереднього підсилювача


Потрібно живлення, зазвичай від батареї 9 В. Батарею не потрібно міняти дуже часто, але краще мати запасну про всяк випадок. По-друге, природний тон вашої гітари буде трохи порушений більшістю систем прямого звукознімання. Це невелика плата за переваги використання одного у живих виступах, проте у студії звукозапису звичайною практикою є мікрофон інструменту, а також запис вихідного сигналу звукознімача через блок DI. Це дає інженеру кілька варіантів запису найкращого звуку.


При більш високій гучності зворотний звязок також може стати проблемою, незалежно від того, чи використовуєте ви звукознімач або мікрофон. Якщо ви покладаєтеся на звукознімач, ви можете допомогти зменшити проблему, використовуючи переривник зворотного звязку. Він являє собою гумову заглушку, яка вставляється у звуковий отвір.


Критерії вибору акустичного звукознімача


На це питання немає простої відповіді, оскільки все залежить від того, як ви граєте, яка у вас акустична гітара та який звук вам потрібен. Проведіть невелике дослідження у Інтернеті, включаючи перегляд й прослуховування відео-демонстрації пікапів. Ось рекомендація: якщо ви роздумуєте про модернізацію та у вас уже є акустична гітара, то було б доцільно встановити на цей інструмент звукознімач. Якщо у вас інструмент середнього або нижче середнього, подумайте про купівлю електроакустики, оскільки звукознімачі будуть встановлені на заводі, протестовані та оптимізовані для цього інструменту.


При тестуванні електроакустичної гітари уважно слухайте - чи явно посилений звук схожий на більшу й гучну версію того, що виходить із звукового отвору? Для більшості людей це повинно бути метою - гучніший, але природний звук. Щоб ви почали своє дослідження, деякі виробники акустичних звукознімачів включають Maton Guitars, Seymour Duncan, Fishman, B-Band і LR Baggs.


Хоча пєзоелектричні перетворювачі вважаються більш акустичними за своєю природою, вони часто можуть звучати набагато яскравіше, ніж магнітні звукознімачі. Особливо тому, що вони виявляють вібрації там, де струни найбільш щільно прилягають до гітари. Таким чином, вони мають артикуляційних, але не деревним звуком після того, як попередній підсилювач посилив й стиснув їх характер. Це може привести до жахливого п’єзо-крякання - перевантаження, яка призводить до крихкого пластичному характеру.


Гравці, які використовують гібридний стиль, що включає перкусію деки й інші ритмічні техніки, повинні спробувати звукознімач X2 Double Go Pickup. Він поєднує у собі звукознімач Double G0 із датчиком, що настільки полюбився, для отримання вражаючого ефекту. Звук природний, безшумний та досить хороший для студії, що робить його одним із кращих звукознімачів для акустичної гітари для запису.


На додаток до ручки, яка дозволяє вам змішувати звукознімач й модель мікрофона, система включає регулятори низьких, середніх та високих частот і регулятор для налаштування гучності.


Основне завдання на зовнішній підсилювач, будь то на вашому інструменті або на підлозі сцени, - збільшити потужність сигналу вашої гітари, але більшість із них також забезпечують регулятори гучності та тону для формування вашого звуку, а також можуть включати інші функції. Більшість зовнішніх підсилювачів також мають вихід XLR, тому вони також виконують функцію DI. Різниця між активним DI і підсилювачем часто - маркетинг, ніж функція.


У кожного типу звукознімача є свої унікальні плюси й мінуси, а це значить, що важко визначити, який із них є кращим у кожній ситуації. Пікапи також складно спробувати перед покупкою, на відміну від самих гітар.


Якщо на вашій гітарі немає підсилювача, це часто є доброю ознакою того, що у неї дуже прозоре звучання й вона відмінно звучить при підключенні до будь-якого акустичного підсилювача, DI, пульта мікшера або педалі зовнішній підсилювач. Із іншого боку, хороший передпідсилювач часто може бути різницею між середнім акустичним звуком та відмінним.


Іншою поширеною проблемою, викликаної неправильно встановленим звукознімачем акустичної гітари, є зниження загальної гучності або приглушений або мертвий звук деяких струн. Причина цього у тому, що коли встановлений датчик, сідло має бути належним чином відполіроване або відшліфовано, щоб врахувати додаткову висоту нижнього елемента.


Простіше кажучи, це означає, що якщо ваша атака на струни складніше, наприклад ви смикаєте струни із більшою атакою, динамічний діапазон гучності збільшується експоненціально. Наприклад, при грі на магнітному звукознімачі гучність збільшується на 50%, якщо ви вдаряє по струнах на 50% сильніше. Однак при грі на звукознімачі гучність може збільшуватися на 100% при ударі по струнах на 50% сильніше і вона продовжує збільшуватися у залежності від того, із якою інтенсивністю ви граєте. Компресію можна використовувати для зменшення високих та посилення низьких частот, врівноважуючи динамічний діапазон.


Установка звукознімача на акустичну гітару


Установка звукознімача на акустичну гітару дозволяє підсилити вашу гру, не сідаючи перед мікрофоном. Взагалі кажучи, коли справа доходить до кращих звукознімачів для акустичної гітари, є три варіанти: п'єзоелемент під сідлом, який ви знайдете вбудованим у більшість електроакустичних пристроїв середньої цінової категорії, перетворювач на деці та звукознімач із отвором для звуку.


Велику частину часу місце проведення або захід буде забезпечена системою гучного зв'язку, тому все, що вам потрібно зробити, це з'явитися зі своєю установкою досить рано, щоб отримати дійсно хороший саундчек. Багато акустичні підсилювачі мають прямий вихід (DI) на задній панелі. Це зручно, тому що дозволяє відправляти сигнал на PA та зберігати контроль над настройками еквалайзера й ефектів, дозволяючи звуковій техніку обробляти рівні. Якщо ви не розбираєтеся у звукових технологіях, це може бути відмінним способом переконатися, що ви звучите як ви, а не як безглузда версія себе. Ще краще, якщо ви використовуєте функція DI вашого підсилювача, вона також дозволяє вам використовувати сам підсилювач у якості монітору. Інший варіант - підключити мікрофон до кабінету, але із підсилювачами для акустичної гітари це може бути складно й це повинно виконуватися тільки дійсно хорошими, досвідченими звукооператорами.


Що таке пасивні та активні звукознімачі


Пасивні звукознімачі - звукознімачі, яким не потрібно будь-яка електроніка для зміни звуку, наприклад, шляхом додавання низьких частот, перед відправкою на підсилювач або систему PA. Із усіх типів звукознімачів пасивні найбільш схожі на простий мікрофон - вони вловлюють сигнал та передають його по кабелю на гітарний підсилювач або блок прямого введення (DI). Більшість звукознімачів електрогітари пасивні.


Концертні зали зазвичай оптимізовані для акустичної музики - зазвичай класичної або джазової - та тому потрібна мінімальне звукопідсилення, щоб представити повний гармонійний та динамічний діапазон музики. У цих сценаріях часто найкраще підходить підхід: менше - значить більше. Якщо ви будь-коли збираєтеся просто поставити мікрофон на своїй гітарі, то це те місце, яке вам потрібно - тобто, якщо у вас або у залі є високоякісний сценічний конденсатор, який може вловити всі деталі.


Чому гітари із заводськими звукознімачами дорожче?


Часто виробники пропонують свої акустичні гітари із встановленими звукознімачами. Іноді вони запатентовані або створені спеціально для цієї гітари.


Із моменту своєї появи звукознімачі EMG завжди представляли собою найдальшу звукову кордон у гітарному світі. EMG вдалося завоювати репутацію кращого бренду активних звукознімачів у світі, від їх готових до використання металевих звукознімачів до гладкої та шовковистої лінії Stratocaster.


Більшість виробників гітар пропонують інструменти, уже оснащені звукознімачами. Деякі моделі доступні тільки із вбудованим звукознімачем, із елементами управління на панелі збоку гітари. У деяких випадках звукознімач може бути власністю однієї гітарної компанії: Taylor, Takamine і Maton - кілька виробників, які пропонують тільки свої власні звукознімачі, попередньо встановлені на їх гітарах.


Як варіант, ви можете додати до гітарі звукознімач. Установка звукознімача дає вам можливість обрати вподобану гітару, а потім обрати звукознімач окремо та поекспериментувати із різними звукознімачами.